Po udanym  występie najmłodszych lekkoatletów Gwdy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Goleniowie, podczas których wywalczyli cztery medale, klub postanowił trzem spośród  nich dać szansę startu w dalekiej Białej Podlaskiej podczas Mistrzostw Polski Młodzików. Impreza ta jest corocznie organizowana w ramach Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego. Bardzo bliski wywalczenia medalu był utalentowany chodziarz Piotr Konek, który na dystansie 5000 m zajął czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym 27:05,23. Mimo tego, że nie wywalczył medalu to jednak stanął na podium w gronie  najlepszej ósemki.  Na podium  za ósme miejsce  w skoku wzyż stanął również Marcin Król z wynikeim 168 cm.  Natomiast  do podium niewiele zabrakło Jackowi Włodarczakowi, który w skoku w dal był dziesiąty z wynikiem 5,90 m.