Lekkoatleci pilskiej Gwdy po udanym występie w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale, gdzie wywalczyli 6 medali, kolejny tydzień wykorzystali na start w Ogólnopolskim Mitingu w Białogardzie. W zawodach tych odnieśli 3 zwycięstwa, kilkakrotnie też byli w gronie najlepszych.

 

Najbardziej wartościowy wynik zawodów zrobił najlepszy pilski biegacz na średnich dystansach Adrian Wyrzykiewicz. W biegu na 600m zdecydowanie zwyciężył ze świetnym wynikiem 1:21,00, jednym z lepszych w kraju w tym sezonie.

O miłą niespodziankę postarała się też czołowa płotkarka w Polsce w kategorii juniorów Agata Trzaskalska. Tym razem startując w skoku w dal zwyciężyła wynikiem 5,32.

Bardzo dobrze zaprezentował się też specjalista biegu płotkarskiego Krystian Wojciechowski startując w biegu na 200m. Dystans ten pokonał w czasie nowego rekordu życiowego 23,74. Półtora godziny wcześniej spełnił rolę rozprowadzającego w biegu na 600m, pomagając tym samym koledze klubowemu Adrianowi Wyrzykiewiczowi uzyskać świetny rezultat na tym dystansie.

Duże możliwości potwierdził 16-letni długodystansowiec Mieszko Tobera, który  w biegu na 800m uzyskał rezultat 2:05,71.

Była też okazja startu młodzików, którzy niebawem, bo już 10 września w Goleniowie wystartują w Mistrzostwach Międzywojewódzkich, będących zarazem eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików.

W tej kategorii Wiktoria Rydellek bardzo dobrze pobiegła na 80ppł, uzyskując rezultat 13,97, Mikołaj Kaźmierski na 100m pobiegł w czasie 12,29. Dobrze też zaprezentował się aktualny wicemistrz Wielkopolski młodzików w chodzie na 5000m Piotr Konek. Tym razem pobiegł na 1000m wygrywając w czasie 3:03,00

W zawodach tych wystartowała kilkuosobowa grupa najmłodszych, będących jeszcze w kategorii dzieci. Znakomicie pobiegła 13-letnia Antonina Kopka, która zdecydowanie wygrała swoją serię ze starszymi zawodnczkami w czasie 46,95. Z bardzo dobrej strony pokazał się też utalentowany inny 13-latek Norbert Śliwiński, który w biegu na 600m uzyskał rezultat 1:44,10

Kolejny weekend to poważne zadanie przed młodzikami, którzy w Goleniowie będą walczyć o medale, kwalifikacje do wspomnianych Mistrzostw Polski Młodzików w Białej Podlaskiej oraz o punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.