Pierwszy weekend  czerwca był dla lekkoatletów „Gwdy” bardzo pracowity. Piąta siedmioboistka kraju w kategorii seniorek Agata Trzaskalska podczas Ogólnopolskiego Mityngu w Złocieńcu udanie wystartowała w trzech konkurencjach , w tym dwukrotnie  wygrała i raz była druga na 100m. Dla ambitnej studentki  Fizjoterapii PUSS w Pile, nie to było jednak najważniejsze. Istotą  tego bardzo dobrego startu było poprawienie rekordów życiowych we wszystkich trzech konkurencjach. I tak też się stało.

W pchnięciu kulą uzyskała wynik 10,38, w skoku w dal- 5,43 i na 100 m – 12,49. Bardzo dobrze to wróży, bowiem niedługo Agata wystartuje w Warszawie w  Mistrzostwach Polski w siedmioboju w kategorii młodzieżowej U23. W poprzednim sezonie zajęła wysokie  czwarte miejsce, zapewne myśli też o wywalczeniu w tym roku medalu.

Juniorzy U20 i juniorzy młodsi U18 w tym samym czasie  w ciągu dwóch dni przy temperaturze ok. 30 stopni dzielnie walczyli w Słubicach podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS. Poziom zawodów był bardzo wysoki, kilku startujących zdobyło  kwalifikacje  na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. Bohaterem w ekipie „Gwdy” był bez wątpienia osiemnastoletni Mikołaj Czechowicz, który zdobył dwa brązowe medale, bijącym samym  dwa rekordy życiowe, na wysokim krajowym poziomie. W biegu na 800 m wygrał swoją serię z czasem 1:56,20, szkoda tylko że nie startował  w najsilniejszej serii z pozostałymi medalistami na tym dystansie. W biegu na  na 2000 prz. również poprawił rekord życiowy na 6:09,70. Na koniec zawodów bardzo efektywnie pomógł kolegom w  klubowej sztafecie 4 x 400 m zajmując czwartą lokatę. Miejsca punktowane ponadto zajęli: Marcin Król- wzwyż U20- 185 cm, Kacper Derlatka – wzwyż U18- 180 cm, Norbert Śliwiński- 2000rz U18- 6:45,64, 800 m U18- 2:06,74, Jacek Włodarczak- w dal U20- 6,45, trójskok U20- 12,42, Mikołaj Szarejko – 400ppł U20 – 58,34, Piotr Barańczyk – trójskok U18- 11,76,  Kacper Rospłoch –dysk U18- 35,22, sztafeta  4 x 400 m U20-3:32,74 w składzie: Mikołaj Szarejko, Marcin Król, Mikołaj Czechowicz, Jacek Włodarczak. Część tych wyników wypełnia  normę na udział w OOM U18 i MPJ U20. W punktacji zespołowej puchar za I miejsce  w relacji województw  zdobyła Wielkopolska, a w klasyfikacji  klubowej na 105 sklasyfikowanych,  zespół Gwdy z dorobkiem 38 pkt zajął 22 miejsce.