Na zmodernizowanym obiekcie tartanowym POSiR-u, dawniej Olimpii, w Poznaniu, przeprowadzona została pierwsza mistrzowska impreza lekkoatletyczna w Wielkopolsce po przerwie spowodowanej epidemią Covid 19.

Były to dwudniowe  Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów (U20) i Juniorów Młodszych (U18) oraz  Miting dla młodzików i seniorów. Zawodnicy „Gwdy”  sprawdzali formę przed  rozpoczynającym się, przesuniętym w czasie, sezonie. Przy okazji też zdobywali medale, chociaż nie zawsze były one wykładnią poziomu sportowego. Ze względu na panującą epidemię w niektórych konkurencjach nie było nawet kompletu zawodników do medali. Dlatego też najważniejszym  w tych zawodach  była wartość sportowa uzyskanego wyniku. Na przeszkodzie do uzyskania dobrych rezultatów, zwłaszcza w konkurencjach wytrzymałościowych, był upał. Czołowa krajowa siedmioboistka  Agata Trzaskalska , jak zwykle w tego typu  imprezie startowała w jednym dniu w trzech konkurencjach. Tak też było w Poznaniu. W biegu na 100ppł  uzyskała wynik- 15,30, skoku w dal- 5,25 i pchnięciu kulą 9,05. Swoje konkurencje w ramach Mistrzostw Wielkopolski wygrali juniorzy młodsi: Mikołaj Szarejko w biegu na 400ppł- 57,98 i Mikołaj Czechowicz na 2000 prz 6:36,36. Na drugich pozycjach byli: junior młodszy Marcin Król w skoku wzwyż -175 cm i juniorzy Jakub Wachowiak  w biegu na 2000prz – 7:41,33 oraz Jacek Włodarczak w skoku w dal 6,52. Aż o dwadzieścia sekund rekord życiowy w biegu na 2000prz poprawił junior młodszy Norbert Śliwiński- 7:02,73. Duże wrażenie sprawił występ czternastoletniej Zuzanny Doroby, której nieprzeciętny talent wspaniale się rozwija. O skali tego talentu świadczy fakt, że  ta młodziczka należy do najlepszych w Polsce w swojej kategorii wiekowej od przedłużonego sprintu do biegów średnich. Potwierdziła to w Poznaniu, wygrywając swoją serię ze znacznie starszymi rywalkami, uzyskując przy tym bardzo dobry rezultat 26,96. Rówieśnik Zuzi, Oliwier Kamiński zadebiutował w biegu na 400 m z rezultatem 54,44, co jest aktualnie najlepszym wynikiem w Polsce  wśród czternastolatków. Inny utalentowany młodzik Dawid Hajduk na tym samym dystansie uzyskał rezultat 57,67.

            Pięcioro zawodników „Gwdy” zakwalifikowało się do reprezentacji Wielkopolski na Finały Krajowe  programu Lekkoatletyka dla Każdego do Włocławka, które zostaną przeprowadzone w dniu 20 sierpnia. Uczestnicy tych zawodów na koszt PZLA oglądać będą  w Bydgoszczy I Memoriał im. Ireny Szewińskiej w obsadzie międzynarodowej.  W tym samym czasie  inna dużą grupa  lekkoatletów „Gwdy” wystartuje  w I Memoriale im. Zdzisława Krzyszkowiaka, który odbędzie się na obiekcie OPO w Wałczu w dniu 19 sierpnia. Kilka dni później ośmioro zawodników klubu, juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców w ramach reprezentacji Wielkopolski wystartuje  w XXIII Igrzyskach LZS, połączonych z Mistrzostwami Polski LZS w Ciechanowie. Sezon lekkoatletyczny zatem rozkręca się z nadzieją na to, że imprezy ujęte w kalendarzu sportowym zostaną w pełni zrealizowane.