W okresie powoli ustępującej pandemii przy obowiązujących obostrzeniach, bardzo nieśmiało, raczej  symbolicznie w skali ogólnopolskiej, rozpoczęli startować lekkoatleci, w tym również zawodnicy pilskiej Gwdy. W planach startowych był jednoczesny udział w trzech mitingach tj. w Luboniu, Słubicach i Puszczykowie.

Niestety w ostatniej chwili miting w konkurencjach biegowych w Luboniu został odwołany. W tej sytuacji tylko nieliczna grupa zawodników wystartowała w Słubicach i skoczkowie w Puszczykowie. W Słubicach świetnie wystartowała Zuzanna Doroba, która wygrała bieg na 600 m z doskonałym rezultatem 1:36,33, niewiele ustępującym rekordowi  Polski U16. Członek Zaplecza Kadry Narodowej Jacek Włodarczak uzyskał w skoku w dal wynik 6,24, natomiast młodzik Oskar Sobierajski, w tej samej konkurencji skoczył 5,05.

                W Puszczykowie inny członek Zaplecza Kadry Narodowej Marcin Król w skoku wzwyż uzyskał wynik 175 cm, natomiast jego młodszy kolega klubowy Mikołaj Macios w tej samej konkurencji skoczył 165 cm. Jest nadzieja, że w niedalekiej przyszłości stan epidemiologiczny  będzie się poprawiać, stwarzając tym samym warunki do realizacji przesuniętego w czasie, kalendarza imprez lekkoatletycznych.