Lekkoatleci PLKS Gwda Piła, tradycyjnie już, w Ośrodku Wypoczynkowym „Skalnik” w Borowicach uczestniczyli w klubowym, górskim zgrupowaniu sportowym. Malowniczo, wysoko położona miejscowość w Karkonoszach położona pomiędzy Karpaczem i Szklarską Porębą, nieprzerwanie już od 26 lat służy lekkoatletom „Gwdy” jako zimowa baza treningowa pozwalająca na przygotowanie do letniego sezonu. Zanim on jednak nastąpi, lekkoatleci wystartują w kilku startach halowych i przełajowych.

Już w dniach 14-16 lutego w Toruniu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Dwa tygodnie później zawodnicy „Gwdy” wezmą udział w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które odbędą się w Stargardzie.

W pełni sezonu halowego jest najlepsza biegaczka „Gwdy” Sandra Szpott, która aktualnie studiując w Stanach Zjednoczonych, wygrała dobrze obsadzony bieg na 1 milę podczas  Halowych Akademickich Mistrzostw Stanu. Uzyskała przy tym bardzo dobry wynik  4:45,37, poprawiając tym samym rekord klubu.