Lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła w czteroosobowym składzie startowali w Przełajowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się na bardzo trudnych i selektywnych trasach przełajowych w Olszynie k. Bolesławca na Dolnym Śląsku. Miłą niespodziankę sprawił Mieszko  Tobera, który w biegu na 6000 m  juniorów zajął wysokie dwunaste miejsce.

Równie wysoką, punktowaną do ogólnopolskiego współzawodnictwa, dziewiętnastą lokatę w biegu na 5000 m juniorów młodszych wywalczył Mikołaj Czechowicz. W biegu na 3000 m juniorów Filip Dziuba przybiegł do mety na  pięćdziesiątej piątej pozycji. O pechu może mówić Paulina Wolf, która w końcowej fazie biegu na 2000 m juniorek młodszych brała udział w zbiorowej „wywrotce”, w wyniku czego nie mogła ukończyć biegu. Przed młodymi lekkoatletami w nadchodzącym czasie Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Biegach Przełajowych. Dla najlepszych z tych zawodów będzie szansa na udział w reprezentacji powiatu w Przełajowych Mistrzostwach Wielkopolski LZS i Przełajowych Mistrzostwach Wielkopolski SZS.