Znana w przeszłości czołowa polska chodziarka zawodniczka PLKS Gwda Piła Justyna Świerczyńska znakomicie wystartowała w Mistrzostwach Polski Kobiet w Maratonie, który odbył się w ramach najstarszego 46 polskiego maratonu w Dębnie. W stawce czołowych polskich biegaczek zajęła wysoką VII lokatę, uzyskując wynik 3:20.21. Zwyciężczynią tego biegu została Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń.

Justyna, startując w silnej międzynarodowej stawce miała realną szanse na jeszcze lepszy rezultat gdyby nie wysoka temperatura panująca w tym dniu. Na 2175 uczestników biegu w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zawodniczka Gwdy zajęła 225 miejsce.

Ambitnej Justynie gratulujemy nie tylko Świentego występu w biegu maratońskim, ale również z okazji otrzymana wojskowej promocji oficerskiej.