Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo pracowicie i do tego udanie startowali w miniony weekend w dwóch dużych imprezach lekkoatletycznych, rozgrywanych w Siedlcach i Gdańsku.

 

                W Siedlcach uczestniczyli w ramach reprezentacji województwa wielkopolskiego w XXI edycji Ogólnopolskich Igrzysk Zrzeszenia LZS. Miały one w tym roku szczególną oprawę bowiem były jedną z centralnych imprez sportowych w Polsce organizowanych w ramach obchodów Stulecia Odzyskania  Niepodległości. Patronat nad tą imprezą objął Prezydent Polski Andrzej Duda. Bardzo dobrze w tej imprezie zaprezentowała się ósemka lekkoatletów „Gwdy”, która wniosła znaczący wkład w zwycięstwo drużynowe  Wielkopolski. Nasze województwo wygrało z dorobkiem 605 pkt przed województwem  łódzkim 395 pkt i lubelskim 383,5 pkt. Impreza odbywała się w różnych dyscyplinach sportowych, największy jednak dorobek do ogólnej punktacji wnieśli lekkoatleci, którzy o medale walczyli w dwóch kategoriach wiekowych tj. juniorów młodszych i juniorów. Jedną z najlepszych zawodniczek w reprezentacji Wielkopolski była juniorka Agata Trzaskalska. Zwyciężyła ona w biegu na 100 ppł – 14,80 i była  druga w rzucie oszczepem – 27,37. Agata  potwierdziła, że jest nie tylko czołową polską płotkarką ale również ma duże możliwości w lekkoatletycznym siedmioboju, w którym już w obecnej sytuacji należy do krajowej czołówki. W konkurencjach indywidualnych , brązowy medal w biegu na 400 ppł  wywalczył  jeszcze Jan Poczewski – 63,43. Lekkoatleci „Gwdy” mieli jeszcze swój udział w zdobyciu medali w biegach sztafetowych, startując w reprezentacji Wielkopolski: złote medale- Jan Poczewski i Krystian Szymański – 4x400 juniorów, Wiktoria Rydellek – 4x100  juniorek młodszych,  brązowe medale: Paweł Konek, Wiktor Przepióra i Jacek Włodarczak – 4x100 jun. mł., Mieszko Tobera -4x400 jun. mł. Wysokie punktowane miejsca w konkurencjach indywidualnych  zajmowali: czwarte miejsca- Wiktor Przepióra – 110 ppł jun. mł. -17,35, Jan Poczewski – 800 m jun. – 1:59,45, Mieszko Tobera- 400 ppł – 1:09,17. Piąte miejsce- Jacek Włodarczak – w dal jun. mł- 6,07  i skok wzwyż – 170 cm. Siódme miejsca- Krystian Szymański – 800 m jun. -2:01,67 i 1500 m jun. – 4:17,31, Wiktoria Rydellek – 100 ppł  jun. mł – 19.92. Ósme miejsce – Paweł Konek – 400 m jun. mł – 52,87.

                W Gdańsku tradycyjnie już w tym okresie odbywają się Międzynarodowe Zawody w chodzie sportowym o Puchar Obrońców Poczty Polskie w Gdańsku. O wielkim pechu może mówić Radosław Sójka, który wystartował w chodzie na 20 km, konkurencji rozgrywanej w ramach Mistrzostw Polski Juniorów. Radek na dziewiętnastym kilometrze szedł na trzeciej medalowej pozycji. Niestety, wtedy to dolegliwości mięśniowe uniemożliwiły ukończenie konkurencji. Szkoda, tak blisko był brązowy medal. Inny chodziarz „Gwdy” Piotr Konek w  międzynarodowej obsadzie w chodzie na 10 km w kat. juniorów młodszych zajął  dziesiąte miejsce z czasem 57:28.