Drukuj
Odsłony: 12896

Trenerzy klubu sportowego PLKS Gwda w kolejnym już roku podjęli się pomocy przy organizacji XVI edycji Międzynarodowych Zawodów w chodzie sportowym, które corocznie odbywają się w Zaniemyślu k. Kórnika.

Jest to największa impreza chodziarska w Polsce, która jest m. in. kwalifikacją do największych imprez światowych i krajowych.

Zawody mają rangę imprezy mistrzowskiej międzynarodowej, stąd też poziom organizacyjny musi być  najwyższy. Tak też było również w tym roku, w czym duża zasługa doświadczonego zespołu pilskiego.

Dobrze na tych zawodach wypadli wychowankowie Gwdy, aktualnie okresowo zwolnieni na czas odbywania studiów w innym mieście. Dotyczyło to Moniki Kapery, która w chodzie na 20km zajęła trzecie miejsce z czasem 1:40,15 natomiast Arkadiusz Drozdowicz na tym samym dystansie wśród mężczyzn był piąty z wynikiem 1:33,44.

Aktualni zawodnicy Gwdy Piotr Konek w chodzie na 10km jun. mł. był szósty z wynikiem 57:18, tym samym zakwalifikował się do finałów OOM. Na tym samym dystansie junior Radosław Sójka zajął siódme miejsce z rezultatem 56:58.