Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” po dobrych występach w Klubowej Lidze Młodzików       i Makroregionie Młodzików równie udanie wystartowali w Ogólnopolskim Mityngu w Białogardzie. Systematyczne postępy czyni szesnastoletni Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 800 m poprawił rekord życiowy, uzyskując rezultat 2:01,82. Rekordy życiowe poprawili również młodzicy Norbert Śliwiński w biegu na 1000 m – 2:53,81 i Piotr Barańczyk w skoku w dal – 5,50.

 Lekkoatleci pilskiej Gwdy po ubiegłotygodniowym udanym starcie podczas Klubowej Ligi Młodzików w Poznaniu tym razem w Szczecinie potwierdzili, że należą do czołówki  makroregionalnej w kategorii młodzików. Właśnie w Szczecinie odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach startowało ponad 500 uczestników z 60 klubów z woj. wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, walcząc nie tylko o medale  ale przede wszystkim o punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa  w sporcie młodzieżowym.

            Klubowa Liga Młodzików w lekkoatletyce ma swoją wieloletnią tradycję. Do tej imprezy w tym sezonie 2019 zgłosiło się 28 klubów z całej Wielkopolski. Po pierwszym rzucie, który odbywał się w ramach Mistrzostw Wielkopolski Młodzików w Pile, wysokie trzecie miejsce z dorobkiem 1859 pkt zajmował zespół PLKS Gwda Piła, przegrywając jedynie z zespołami Stali Ostów Wlkp. i Orkanu Środa Wlkp.

 Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” udanie startowali w Ogólnopolskim Mitingu w Chojnicach. Zwłaszcza dla kategorii młodzików udział w tych zawodach był traktowany jako  „przetarcie” przed  Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które odbędą się w Szczecinie. Wiele startujących w imprezie  zawodników „Gwdy” poprawiło własne rekordy  życiowe.

          W gościnnym hotelu „Gromada” w Pile, lekkoatleci pilskiej Gwdy mieli niecodzienną okazję do spotkania przy kawie z kierownictwem klubu i trenerami. Spotkały się dwie sławy lekkoatletyczne.

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” tradycyjnie już nad morzem, tym razem w Dźwirzynie k. Kołobrzegu przygotowywali się na zgrupowaniu klubowym do drugiej części sezonu. Była zatem okazja by w dobrych warunkach i przy ładnej pogodzie doładować „ akumulatory”.

Cześć lekkoatletów pilskiej „Gwdy” przebywająca na zgrupowaniu sportowym nad morzem w Dźwirzynie wzięła udział w corocznym ogólnopolskim Mitingu Wieczornym w Białogardzie. Zawody odbyły się w pięknej wieczornej scenerii przy oświetlonych jupiterach. Zawodnicy Gwdy wykorzystali te sprzyjające warunki, ustanawiając wiele rekordów życiowych. Szesnastoletni płotkarz Mikołaj Szarejko na 400 m, tym razem na dystansie płaskim uzyskał rezultat 52,21.

Lekkoatleci pilskiej „GWDY” dobrze zaprezentowali się w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Poznaniu. W ogólnym dorobku wywalczyli  21 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego. Wszyscy wcześniej zakwalifikowani do  finałów tej imprezy, zajęli punktowane miejsca. Na podium w gronie nagradzanych stanął siódmy w skoku w dal Jacek Włodarczak, który osiągnął rezultat 6,53. Do tego jeszcze dołożył cenne punkty, skacząc w trójskoku 12,54.

                  Lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła bardzo udanie startowali w Mitingu LA, który był włączony do programu międzynarodowego mitingu Poznań Athletics Grand Prix 2019, który odbył się na odnowionym stadionie POSiR-u w Poznaniu. Na tym właśnie obiekcie czołowi młodzi polscy lekkoatleci walczyć będą niedługo  o medale w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w tym sześciu lekkoatletów pilskiej „Gwdy”.

               Lekkoatleci pilskiej Gwdy Agata Trzaskalska i Michalina Makowiecka wystartowały w Mistrzostwach Polski U23, które odbyły się w Lublinie. Obudowie w swoich konkurencjach zajęły dziesiąte miejsce. Agata kilkanaście dni temu zajęła wysokie czwarte miejsce w siedmioboju. Tym razem startując na 100 m ppł uzyskała  wynik 15,09. Jej koleżanka Michalina w dużym upale uzyskała  w biegu na 3000 Prz. rezultat 12:45,82.

                         Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie startowali w Ogólnopolskim Mitingu LA w Białogardzie. Wykorzystali  sprzyjające warunki atmosferyczne do poprawienia wielu rekordów życiowych, zwłaszcza tych które są kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dotyczy to Mikołaja Szarejko, który w biegu na 400 ppł. uzyskał rezultat 58,51 i Mikołaja Czechowicza w biegu na 2000 prz. – 6:35,72 i Mistrzostw Polski Juniorów – Mieszko Tobery na 3000 m – 9:11,51. Lekkoatleci Gwdy