Lekkoatleci „Gwdy” tegoroczny sezon halowy postanowili potraktować symbolicznie, jako przerywnik w trakcie zimowego przygotowania do sezonu letniego. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów startował jedynie  Mikołaj Czechowicz, który należy do czołowych „przeszkodowców” w kraju w kategorii juniorów. W Toruniu Mikołaj wystartował w biegu na 1500 m uzyskując  dobry rezultat 4:05,70, będący jego nowym rekordem życiowym, również z bieżni na odkrytym stadionie.

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” wystartowali w Halowym Ogólnopolskim Mitingu, który  już tradycyjnie był rozgrywany w nowoczesnej hali sportowej w Toruniu. Bardzo udanie na tych zawodach zaprezentował się  czołowy junior  w kraju Mikołaj Czechowicz. Specjalista od biegu przeszkodowego tym razem wystartował w biegu na 1500 m, uzyskując bardzo dobry  rezultat 4:06,54.

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła udanymi występami  w Przełajowych Mistrzostwach Polski w Kwidzyniu zakończyli sezon sportowy. Przyszedł zatem czas na krótkie  jego podsumowanie.

                Mimo trudności związanych z pandemią, sezon ten był bardziej udany od poprzedniego. Zawodnicy „Gwdy” wywalczyli  89 pkt w ogólnopolskim  współzawodnictwie sportu młodzieżowego, zajmując drugie miejsce w regionie pilskim w odniesieniu  do wszystkich dyscyplin sportu. Imponujący był  zwłaszcza dorobek medalowy. Łącznie w imprezach szczebla ogólnopolskiego i wojewódzkiego zdobyli 92 medale w tym 40 złotych, 30 srebrnych i 22 brązowych. Sklasyfikowanych na koniec sezonu  było 44 zawodników w tym 2 z kl. I, 3 z kl. II, 6 z kl. III.

Dla lekkoatletów Przełajowe Mistrzostwa Polski w Kwidzyniu były ostatnim startem kończącym całoroczny cykl imprez wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego w sezonie 2020. Na dobrze przygotowanej trudnej crossowej trasie wystartowała trójka biegaczy PLKS Gwda Piła. W stawce zawodników na 5000 m kategorii juniorów młodszych wysokie dwunaste miejsce zajął utalentowany Mikołaj Czechowicz.

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła mimo istniejących obostrzeń i utrudnień związanych z pandemią COViD19 ambitnie i konsekwentnie realizują kalendarz tegorocznych startów, które są wliczane do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Zawodnicy kategorii U16  wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Stargardzie. Ponownie wspaniałą klasę pokazała czternastoletnia Zuzanna Doroba, która zdobyła złoty medal w biegu na 1500m. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słupsku właśnie Zuzannę pozbawiono medalu za rzekome nadepnięcie stopą na linię wyznaczającą tor. Ponadto wysokie punktowane miejsca wywalczyli również czternastolatkowie: Agata Łańska w biegu na 2500 m ( 10 miejsce) i Oliwier Kamiński na 2000 m (11 miejsce). Cieszy zwłaszcza fakt, że ta trójka zawodników będzie mogła jeszcze w przyszłym roku startować w kategorii młodzików (14-15lat).  

Na dobrze przygotowanym obiekcie MOSiR-u , a zwłaszcza przy zabezpieczeniu reżimu sanitarnego odbyły się przełożone z wiosny, Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS w lekkoatletyce, uwzględniające trzy kategorie wiekowe tj. juniorów młodszych U18, juniorów U20 i młodzieżowców U23. Impreza ta jest wliczana do wojewódzkiego współzawodnictwa  o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Bardzo dobrą wiadomość z Łodzi otrzymaliśmy od Kierownika Klubu PLKS Gwda Zbigniewa Łapacza. Podczas Mistrzostw Polski w Wielobojach Lekkoatletycznych świetnie zaprezentowała się podopieczna trenera Ignacego Krzewińskiego,

Lekkoatleci PLKS „Gwda „ Piła w ostatnim okresie są w licznych rozjazdach. Po dwukrotnym starcie w Radomiu, kilka dni później startowali w Memoriale im. Bernarda Kobielskiego, który odbył się w Żerkowie k. Jarocina. Impreza ta jest wliczana do wojewódzkiego współzawodnictwa o puchar  Marszałka Województwa Wielkopolskiego i przeznaczona jest dla młodzików ur. 2006r i młodszych.

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła w miniony weekend bardzo udanie startowali w dwóch imprezach o randze Mistrzostw Polski. W Warszawie na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przeprowadzone zostały Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 km. W kategorii juniorek wystartowała zawodniczka pilskiej Gwdy Hanna Krajewska, która zajęła czwarte miejsce z wynikiem 2:05,19.

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła, po udanym występie w ubiegłotygodniowych Mistrzostwach  Polski Juniorów w Radomiu, wystartowali równie dobrze w kolejnych dwóch imprezach mistrzowskich, wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu  młodzieżowego, w których zdobyli łącznie 26,5 pkt. Podobnie jak tydzień temu juniorzy, również juniorzy młodsi startowali na  nowoczesnym obiekcie w Radomiu.

Dorobek punktowy „Gwdy” został znacząco powiększony poprzez dobry start w  Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu.