Lekkoatleci pilskiej „GWDY” dobrze zaprezentowali się w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Poznaniu. W ogólnym dorobku wywalczyli  21 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego. Wszyscy wcześniej zakwalifikowani do  finałów tej imprezy, zajęli punktowane miejsca. Na podium w gronie nagradzanych stanął siódmy w skoku w dal Jacek Włodarczak, który osiągnął rezultat 6,53. Do tego jeszcze dołożył cenne punkty, skacząc w trójskoku 12,54.

                  Lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła bardzo udanie startowali w Mitingu LA, który był włączony do programu międzynarodowego mitingu Poznań Athletics Grand Prix 2019, który odbył się na odnowionym stadionie POSiR-u w Poznaniu. Na tym właśnie obiekcie czołowi młodzi polscy lekkoatleci walczyć będą niedługo  o medale w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w tym sześciu lekkoatletów pilskiej „Gwdy”.

               Lekkoatleci pilskiej Gwdy Agata Trzaskalska i Michalina Makowiecka wystartowały w Mistrzostwach Polski U23, które odbyły się w Lublinie. Obudowie w swoich konkurencjach zajęły dziesiąte miejsce. Agata kilkanaście dni temu zajęła wysokie czwarte miejsce w siedmioboju. Tym razem startując na 100 m ppł uzyskała  wynik 15,09. Jej koleżanka Michalina w dużym upale uzyskała  w biegu na 3000 Prz. rezultat 12:45,82.

                         Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie startowali w Ogólnopolskim Mitingu LA w Białogardzie. Wykorzystali  sprzyjające warunki atmosferyczne do poprawienia wielu rekordów życiowych, zwłaszcza tych które są kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dotyczy to Mikołaja Szarejko, który w biegu na 400 ppł. uzyskał rezultat 58,51 i Mikołaja Czechowicza w biegu na 2000 prz. – 6:35,72 i Mistrzostw Polski Juniorów – Mieszko Tobery na 3000 m – 9:11,51. Lekkoatleci Gwdy

                 Kolejni lekkoatleci  z Wielkopolski podczas upalnej pogody wystartowali na obiekcie  MOSiR-u w Pile, w Mistrzostwach  Wielkopolski Młodzików U16. W trakcie tej  imprezy przeprowadzono także konkurencje w ramach Ogólnopolskiego Mitingu LA dla zawodników starszych kategorii. W zawodach wystartowało ponad 500 zawodników. Pomimo tropikalnej pogody padło wiele wartościowych wyników, zarówno w kategorii  młodzików  jak również  w kategoriach wyższych. Pilscy zawodnicy wywalczyli sześć medali w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików, wielokrotnie  też zajmowali  czołowe  miejsca w ramach Ogólnopolskiego Mitingu. Pilscy medaliści w Mistrzostwach Młodzików:

                Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo pracowicie i efektywnie wykorzystali ostatni okres na starty w prestiżowych imprezach w Krakowie, Zamościu i Warszawie. O bardzo dużym sukcesie może mówić Agata Trzaskalska, która w Krakowie  podczas Mistrzostw Polski w Siedmioboju, w kategorii młodzieżowej wywalczyła wysokie czwarte miejsce z nowym rekordem  życiowym i klubowym 4.248 pkt. Miała ona  okazję startu  w gronie najlepszych polskich wieloboistek z  kategorii seniorów.

Klub Sportowy PLKS Gwda Piła przy  współudziale MOSiR-u był organizatorem dwudniowych Mistrzostw Wielkopolski Juniorów (U20) i Juniorów Młodszych (U18) w lekkoatletyce. Na profesjonalnie przygotowanym obiekcie tartanowym przy ul. Żeromskiego wystartowało ok. 450 uczestników z całej Wielkopolski. W skali całej imprezy padło wiele wartościowych wyników, kwalifikujących do najważniejszych krajowych imprez mistrzowskich w kategorii juniora i juniora młodszego.

Pierwszą dużą imprezą lekkoatletyczną w sezonie 2019 był Ogólnopolski Miting Kwalifikacyjny „Gwdy”. Impreza została przeprowadzona  przez klub sportowy PLKS „Gwda” Piła przy współpracy z MOSiR-em. Organizator mógł skorzystać ze wsparcia Urzędu Miasta Piły, Starostwa Powiatowego w Pile i sponsora klubu: „Gwda” spółka z o.o. w Pile. Jak zwykle  na przygotowanym profesjonalnie obiekcie tartanowym MOSiR-u startowało ok. 350 zawodników.

              W Pile na dobrze przygotowanym obiekcie MOSiR-u przy ul. Żeromskiego rozpoczął się nowy sezon lekkoatletyczny w województwie wielkopolskim. Tradycyjnie już o tej porze na pilskim stadionie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w  lekkoatletyce w kategorii juniora młodszego, juniora, i młodzieżowca. Podobnie jak w latach poprzednich bezpośrednim organizatorem tej imprezy był PLKS „Gwda „ Piła, działając jak zwykle przy  współpracy z pilskim MOSiR-em. Imprezę wsparli finansowo Gmina Piła i  Powiat Pilski. Reprezentację powiatu pilskiego stanowili lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła.

              Piękna wielkopolska miejscowość Zaniemyśl k. Kórnika jest od wielu lat areną zmagań czołowych polskich chodziarzy w Międzynarodowych Zawodach w chodzie sportowym. Tradycyjnie już współorganizatorem tej największej w Polsce imprezy chodziarskiej są trenerzy i działacze PLKS „Gwda” Piła.

Lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła w czteroosobowym składzie startowali w Przełajowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się na bardzo trudnych i selektywnych trasach przełajowych w Olszynie k. Bolesławca na Dolnym Śląsku. Miłą niespodziankę sprawił Mieszko  Tobera, który w biegu na 6000 m  juniorów zajął wysokie dwunaste miejsce.