Lekkoatleci pilskiej Gwdy ostatni sezon 2018, w 25-leciu istnienia swego klubu zakończyli bardzo pomyślnie. W łącznej punktacji do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego wywalczyli 124,5pkt. zajmując tym samym I m w powiecie w odniesieniu do klubów wszystkich dyscyplin sportu. Znaleźli się też w czołówce klubów lekkoatletycznych Wielkopolski. Na dorobek punktowy wpływ miały dobre występy zawodników w ważnych imprezach mistrzowskich. W sezonie 2018 zawodnicy Gwdy zdobyli łącznie aż 96 medali, w tym 3 medale w Mistrzostwach Polski, 6 w Mistrzostwach Polski LZS, 6 w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem klubu w sezonie 2018 była Sandra Szpott, biegaczka na średnie i długie dystanse. O jej wielkiej wszechstronności świadczy fakt, że świetnie potrafiła łączyć bardzo dobre wyniki na 10000m i 800m. Potwierdziła to dwoma medalami. Na 10000m wywalczyła srebro podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski,

Pod dobrym występie lekkoatletów PLKS Gwda w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Juniorów Młodszych we Wrześni, dobrze w podobnej imprezie wystartowali młodzicy, tym razem na kameralnym obiekcie tartanowym w Żerkowie k. Jarocina. Tradycyjnie impreza ta została przeprowadzona w ramach XXIII Memoriału prof. Bernarda Kobielskiego. Jest ona wliczana do międzypowiatowego współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Lekkoatleci  PLKS „Gwda” Piła bardzo udanie zakończyli cykl imprez w ramach Mistrzostw Polski. Startowali w Mistrzostwach Polski Młodzików, które rozegrane były w ramach Małego Memoriału  im. Janusza Kusocińskiego, na nowym stadionie w Bełchatowie. Swój talent potwierdził podopieczny trenera Andrzeja Wawruszaka, 15-letni Marcin Król, który w skoku wzwyż zdobył brązowy medal skacząc 185 cm.

Okres drugiej części sezonu sportowego 2018 dla lekkoatletów jest zdominowany przez starty najmłodszych zawodników tj. młodzików. W Warszawie odbył się udany start młodzików i dzieci podczas Ogólnopolskich Zawodów „Nestle Cup 2018”, w Poznaniu natomiast był II rzut Klubowej Ligi Młodzików i krótko po tym odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików,

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie startowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Poznaniu. Impreza ta tradycyjnie kończy całoroczny cykl imprez lekkoatletycznych, których wyniki są uwzględniane do ogólnopolskiej  punktacji sportu młodzieżowego w Polsce.

                Młodzi  lekkoatleci „Gwdy” po  pierwszym rzucie  Klubowej Ligi Młodzików w gronie startujących 35 zespołów zajmowali wysokie drugie miejsce przegrywając jedynie z silnym zespołem Orkanu Środa. W minioną sobotę w Poznaniu odbył się drugi rzut tej ligi. Była też okazja do startu juniorów, którzy uczestniczyli w kilku konkurencjach w ramach Mitingu LA. Łącznie zawodnicy „Gwdy” ustanowili  dziesięć rekordów życiowych.

                Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo pracowicie i do tego udanie startowali w miniony weekend w dwóch dużych imprezach lekkoatletycznych, rozgrywanych w Siedlcach i Gdańsku.

Część lekkoatletów „Gwdy” po przyjeździe  ze zgrupowania klubowego w Mrzeżynie wykorzystała  miniony weekend na   start w Ogólnopolskim Mitingu w Chojnicach.

                Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” tradycyjnie już, jak co roku, klubowe zgrupowanie sportowe odbyli w pięknie położonym nadmorskim Mrzeżynie. Była więc okazja do przygotowania się do drugiej części sezonu, zintegrowaniu zawodników, tych już  doświadczonych i utytułowanych z  najmłodszymi z kategorii dzieci. 

                Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” dobrze zaprezentowali się w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbywały się  na odnowionym pięknym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Do tej imprezy aż siedmioro zawodników „Gwdy” wywalczyło prawo uczestnictwa. Bardzo bliski medalu był kilkakrotny już medalista Mistrzostw Polski – Dawid Borowik. Najpierw w biegu eliminacyjnym na  400 m zajął drugie miejsce z czasem 49,71. W kolejnym dniu po zaciętym biegu finałowym na 400 m wywalczył czwartą lokatę z nowym wartościowym rekordem życiowym 49,03.

                Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie startowali w Ogólnopolskim Mitingu przy elektrycznym oświetleniu w Chojnicach. Impreza ta  była głównym sprawdzianem formy przed zbliżającą się niebawem Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się w dniach  27-30 lipca na reprezentacyjnym pięknym obiekcie w Chorzowie. W mitingu w Chojnicach lekkoatleci „Gwdy” ustanowili wiele rekordów życiowych.