Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie startowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Poznaniu. Impreza ta tradycyjnie kończy  całoroczny cykl imprez lekkoatletycznych, których wyniki są uwzględniane do ogólnopolskiej  punktacji sportu młodzieżowego w Polsce. Zawodnicy „Gwdy” w gronie ok. 500 startujących zawodników spisali się znakomicie. Wywalczyli bowiem pięć medali w tym:  jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy, do tego dołożyli aż 26 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

                Młodzi  lekkoatleci „Gwdy” po  pierwszym rzucie  Klubowej Ligi Młodzików w gronie startujących 35 zespołów zajmowali wysokie drugie miejsce przegrywając jedynie z silnym zespołem Orkanu Środa. W minioną sobotę w Poznaniu odbył się drugi rzut tej ligi. Była też okazja do startu juniorów, którzy uczestniczyli w kilku konkurencjach w ramach Mitingu LA. Łącznie zawodnicy „Gwdy” ustanowili  dziesięć rekordów życiowych. Nie wszyscy  jednak startowali w swoich typowych konkurencjach,

                Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo pracowicie i do tego udanie startowali w miniony weekend w dwóch dużych imprezach lekkoatletycznych, rozgrywanych w Siedlcach i Gdańsku.

Część lekkoatletów „Gwdy” po przyjeździe  ze zgrupowania klubowego w Mrzeżynie wykorzystała  miniony weekend na   start w Ogólnopolskim Mitingu w Chojnicach. Była tam okazja do startowego „przetarcia” przed wyjazdem zawodników na Ogólnopolskie Igrzyska LZS, które odbędą się w dniach 24-25 sierpnia w Siedlcach. W dalszej czasowej perspektywie są też  przygotowania do Międzywojewódzkich Mistrzostw  Młodzików w Poznaniu w dniu    8 września. W Chojnicach na swoim wysokim poziomie startowała Agata Trzaskalska, która w biegu na 100 ppł uzyskała rezultat 15,28. Bardzo dobrze zaprezentowała się trójka zawodników startująca w biegu na 300 m, poprawiając swoje rekordy życiowe.

                Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” tradycyjnie już, jak co roku, klubowe zgrupowanie sportowe odbyli w pięknie położonym nadmorskim Mrzeżynie. Była więc okazja do przygotowania się do drugiej części sezonu, zintegrowaniu zawodników, tych już  doświadczonych i utytułowanych z  najmłodszymi z kategorii dzieci. 

                Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” dobrze zaprezentowali się w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbywały się  na odnowionym pięknym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Do tej imprezy aż siedmioro zawodników „Gwdy” wywalczyło prawo uczestnictwa. Bardzo bliski medalu był kilkakrotny już medalista Mistrzostw Polski – Dawid Borowik. Najpierw w biegu eliminacyjnym na  400 m zajął drugie miejsce z czasem 49,71. W kolejnym dniu po zaciętym biegu finałowym na 400 m wywalczył czwartą lokatę z nowym wartościowym rekordem życiowym 49,03.

                Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie startowali w Ogólnopolskim Mitingu przy elektrycznym oświetleniu w Chojnicach. Impreza ta  była głównym sprawdzianem formy przed zbliżającą się niebawem Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się w dniach  27-30 lipca na reprezentacyjnym pięknym obiekcie w Chorzowie. W mitingu w Chojnicach lekkoatleci „Gwdy” ustanowili wiele rekordów życiowych.

             Znakomicie zaprezentowała się w Młodzieżowych Mistrzostwach  Polski w Sieradzu  Sandra Szpott. W maju wywalczyła  tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski w biegu na 10.000 m.

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” udanie startowali we Włocławku w  ramach Mistrzostw Polski Juniorów. Bohaterką w zespole Gwdy była Agata Trzaskalska, która w świetnym stylu awansowała do biegu finałowego na dystansie 100 ppł. W eliminacjach uzyskała 14,72 a w finałowym biegu w gronie najlepszych polskich płotkarek w kategorii juniorek zajęła szóste  miejsce z bardzo wartościowym rekordem życiowym 14,76, bijąc tym samym rekord klubu.

                W Poznaniu zawodnicy walczyli o medale w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych. W imprezie tej wielokrotnie stawali na podium. Najbardziej wartościowe wyniki uzyskali: juniorka Agata Trzaskalska i junior młodszy Dawid Borowik. Agata dwukrotnie stawała na  podium.

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy”, startowali w Kutnie . W Ogólnopolskim Mitingu o  „Różę” Kutna w biegu  głównym na  1500 m zwyciężyła Sandra Szpott z wynikiem 4:53,13. Rezultat ten jest  odbiegający od jej rekordu życiowego, ponieważ bieg był rozegrany taktycznie typowo „ na końcówkę”. Będąca w wysokiej formie Sandra mogła przyjąć wszystkie warunki taktyczne jakie w tym biegu zaistniały.