Lekkoatleci pilskiej „Gwdy”  w ramach reprezentacji Wielkopolski udanie wystartowali w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które tym razem odbyły się w Słubicach. Pilanie wnieśli swój znaczący wkład w dorobek punktowy województwa wielkopolskiego, które zdecydowanie zwyciężyło w tej imprezie. Zawodnicy „Gwdy” wywalczyli cztery medale, dawa złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Dwa tytuły mistrzowskie wywlczyli: Sandra Szpott i Dawid Borowik. Sandra wygrała bieg na 800 m z bardzo dobrym  rezultatem 2:10,66, co jest jej nowym rekordem życiowym

Liczna grupa lekkoatletów „Gwdy” wystartowała w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików, z których wyniki były wliczane do Klubowej Ligi  Młodzików woj. Wielkopolskiego.

W Białogardzie padły dwa wyniki na wysokim poziomie krajowym a ich autorami było dwoje lekkoatletów „Gwdy”. Dwa tygodnie temu Sandra Szpott wywalczyła w Rudzie Śląskiej tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski na 10.000 m. W Białogardzie była autorką najlepszego wyniku zawodów.

W Suwałkach odbywały się Mistrzostwa Polski w wielobojach.

Klub Sportowy PLKS Gwda był kolejny raz  organizatorem krajowej imprezy lekkoatletycznej. Tym razem przeprowadził Ogólnopolski Miting Kwalifikacyjny. Organizatorzy otrzymali wsparcie finansowe  Gminy Piła i Powiatu Pilskiego.

Dużo dobrych wyników uzyskali lekkoatleci pilskiej „Gwdy” podczas  Ogólnopolskiego  Mityngu w Białogardzie. Na szczególne uznanie zasługuje  rezultat juniora młodszego Dawida Borowika w biegu na 200 m.

Miniony weekend był dla lekkoatletów pilskiej „Gwdy” bardzo udany. W Rudzie Śląskiej odbyły się Młodzieżowe  Mistrzostwa Polski w biegu na 10.000 m.

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie rozpoczęli serie startów , które są już wliczane jako eliminacje do mistrzowskich imprez krajowych w różnych kategoriach wiekowych, od udziału w Ogólnopolskim Mitingu LA w Toruniu. Świetnie sezon rozpoczął dwukrotny medalista Halowych Mistrzostw Polski, Dawid Borowik. W silnie obsadzonym biegu na 400 m zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem 49,58, wychodząc tym samym na pierwsze miejsce w Polsce w kategorii juniorów młodszych.